Podmínky prodeje 

V případě zájmu o rezervaci konkrétního zvířátka, čtěte pozorně následující informace !!!

Cena králíčka (z mého chovu) se odvíjí převážně od :  kvality rodičovského páru, kvality konkrétního vrhu a kvality mláděte samotného. Také závisí na pohlaví, plemeni a předpokládaném využítí v budoucnosti.

Cena níže uvedená je orientační. V případě, že se v odchovech vyskytne jedinec, u kterého lze již v útlém věku konstatovat nevhodnost pro zařazení do chovu, je tento králíček prodán za cenu symbolickou

SAMEČEK     250  -  800,-Kč (pokud jde o import může být cena i okolo 1000kč)

SAMIČKA     250  -  800,-Kč  (pokud jde o import může být cena i okolo 1000kč)

Cena morčátek a králíčků "zachráněných" je pouze symbolická!

Králík - Za králíčka „nalezence“zaplatíte pouze poplatek za vakcinaci a lékařskou prohlídku (180 kč). Ke králíčkovi dostanete očkovací průkaz.

Morče – za morčátko „nalezence“ nepožaduji žádné finance! Ráda však budu za jakékoliv hmotné věci jako je například seno, sláma, granule nebo klidně pytlík jablek či mrkve. Morčátko jde do nového domova ošetřené přípravkem frontline sp. proti vnějším parazitům.

!!! NESNAŽÍM SE NA PRODEJI UŠÁKŮ VYDĚLAT! ČÁSTKY ZA KTERÉ JSOU UŠÁCI PRODÁVÁNI SE NEDAJÍ VŮBEC SROVNÁVAT S NÁKLADY NA JEJICH CHOV A VETERINÁRNÍ PÉČI !!! 

U jednotlivých králíčků naleznete jednu z následujících poznámek...

 • VOLNÝ/Á - Králíček/morčátko je uvolněno k prodeji a zájemce si jej může rezervovat.
 • PŘEDBĚŽNÁ REZERVACE - Zvířátko je předběžně zamluvené. Nebojte se napsat, i když bude u králíčka/morčátka napsáno předběžná rezervace. Může se stát, že zájemce zruší rezervaci a králíček/morčátko bude uvolněný dalšímu v pořadí.
 • ZÁVAZNÁ REZERVACE -Za králíčka/morčátko již byla zaplacena záloha ve výši 50% z ceny.

ČÍSLO ÚČTU : 2141896153/0800

- Uvedená záloha je nevratná v případě, že si králíčka/morčátko nevyzvednete v uvedeném termínu nebo v dohodnutém náhradním termínu budu nucena zrušit rezervaci a uvolnit zvířátko dalším zájemcům.

 • PRODÁN/A - Králíček/morčátko byl již zcela uhrazen.
 • V NOVÉM DOMOVĚ - Králíček/morčátko je již v novém domově. Velice ráda budu za veškeré informace i fotky jak se králíčkovi daří.
 • ZŮSTÁVÁ V CHOVU - Může se stát, že se v odchovu vyklube kousek, který si budu chtít nechat v tomto případě si vyhrazuji právo zrušení rezervace (samozřejmostí je uhrazení veškerých finančních nákladů původním zájemcům)!!!

 

 • ZRUŠENÍ REZERVACE
 • V případě, že by králíček před odběrem onemocněl či uhynul, bude Vám záloha též neprodleně vrácena.
 • Taktéž si vyhrazuji práVo zrušit rezervaci, pokud budu mít podezření, že by se králíček dostal do nevhodných podmínek. Záloha Vám bude vrácena.

 

 • Pokud dojde ke změně majitele našich odchovanců v první řadě prosím o nabídku zpětného odkoupení nebo o kontakt na danou osobu, která bude chlupáče vlastnit - nerada bych se setkala s tím, že by se králíček z mého odchovu dostal do nějakého útulku!

 

ODBĚR KRÁLÍČKA

 • Králíčci jsou odstavování  v 6. –7. týdnu, kdy jsou již preventivně přeléčeni proti kokcidioze. Miminka k novým majitelům odchází nejdříve během 7.– 8.týdne (záleží na individuálním jedinci). Osobně preferuji až 8. týden života. V úvahu se také musí brát to, jestli jde králíček na mazlíčka nebo do chovu. V druhém případě bude králíček k odběru až po vystavění rodokmenu a po tetování. Nový majitel dostane ke králíčkovi očkovací průkaz a rodokmen(pokud se jedná o zvířátko s PP).
 •  Králíčci jsou u nás pravidelně očkování proti moru a myxomatóze králíků a to 2x do roka vakcínou Pestorin Mormyx. První očkování provádíme již v 10 týdnech.
 • Na požádání mohu vystavit ke zvířátku kupní smlouvu

   

ODBĚR MORČÁTKA

        Morčata jdou do nových domovů s minimální váhou 300g. Ošetřené přípravkem frontline sp. proti vnějším parazitům.

    

Upřednostňuji majitele, kteří mají zájem o osobní odběr!

!Dopravu zvířete by si měl zajišťovat budoucí majitel!
Upřednostňuji majitele, kteří mají zájem o osobní odběr, ale dá se dohodnout i na jiném způsobu dopravy například: přes ostatní chovatele, přes známé a lidi, kteří nabízejí přepravu morčat.

 • Výhodou osobního odběru je, že :
  • Uvidíte z jakých podmínek králíček pochází
  • Uvidíte rodiče králíčka ( případně ostatní sourozence )
  • Můžete se chovatele zeptat na potřebné informace ohledně chovu králíků

(I já začínala s chovem a objížděla chovatele skoro po celé republice a vím, jak je někdy těžké získat potřebné informace o chovu rexů. Nebojte se na cokoliv zeptat. Bude-li to v mých silách ráda poradím!)

 • V případě, že se i přes tyto výhody osobního odběru rozhodnete jinak, je potřeba naplánovat způsob předání králíčka! Na výběr je hned několik možností :
 • - předání králíčka na některé výstavě, které se budeme účastnit
 •  - jsem ochotná přivézt králíčka do Prahy (případně na jiné předem domluvené místo jako je například: Kralupy nad Vltavou, Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem, Mělník atd... nutné počítat s příplatkem na benzín )

- dopravu lze po dohodě zajistit i pomocí přepravní firmy

 

Pro zvířátko si přijeďte prosím s přepravkou! Nedávám ušáky nikomu do ruky! Pokud přepravku nemáte a dáte předem vědět je možnost si zakoupit přepravku přímo u nás. (Je však zapotřebí dát minimálně 7 dní předem vědět, že máte zájem o králíčka i s přepravkou!)

 

Osobám mladším 15 let prodám zvíře jen při odběru s rodiči případně po telefonickém projednání.
 

Ráda uvítám více informací o nových zájemcích králíčka/morčátko. (Například zda mají už nějaké zkušenosti s chovem zvířat, zda jde zvířátko do rodiny k dalším chlupáčům a nebo dětem atd…)


Prosím uvědomte si, že zvířátko není věc! A má své potřeby! Koupí zvířátka to pro Vás nekončí, ale začíná! Králík i morče potřebuje každodenní péči!